Hoppa till sidans innehåll

Medlemmars resultat


Grattis till placeringarna alla duktiga ryttare!



Skicka in dina resultat från tävlingar.  This is a mailto link Skicka gärna med en bild också.

Skriv gärna så här:

Strömsholms Ridsportförening 150224

Regional dressyr

Maria Blix - Donatello

1:a MsvB:3 (67,86%)

 

 

 

 



 

Norrköpings Fältrittklubb 150517

Regional dressyr 

Josefin Olsson - Valencia

4:a LA:1   (62,23 %)   

2:a LA:P1 (64,34%)


Sörmons Ridklubb 150514

Regional dressyr

Josefin Olsson - Valencia

1:a LA:1  (64,47%)     

1:a LA:P1 (58,68% )    

 

 


2014

Vålbergs Rid och Körsällskap 140709

Lokal dressyr

Sofie Liljestrand - Izak

1:a LB:1 (70%)

 


Föreningen Linde Ridskola 140628

 

Regional dressyr

Sofie Liljestrand - CT Glen Coe

3:a LA:3 (68%)

Erika Rasmusson - Linné

1:a LB:3 (71,36%)

1:a LA:3 (71,28%)

Erika Rasmusson - Duela

4:a LB:3 (66,97%)

Erika Rasmusson - Guy Sandrino

1:a LA:3 (70,85%)

3:a MsvC:2 (68,55%)

2:a MsvC:2 (69%)


Malung Sälens Ridklubb 140627-29

 

Regional dressyr

Susanne Gustavsson - Mackenstein LB

1:a MsvB:4 (70,22%)

1:a MsvB:5 (70,61%)

2:a Prix St George (69,21%)

Susanne Gustavsson - Cellamie LB

1:a MsvC:1 (68,72%)

4:a MsvB:2 (65,58%)

1:a MsvC:2 (67,67%)

6:a MsvC:1 (66,60%)

 


Kungsörs Ridklubb 140615

 

Regional dressyr

Malin Ohlén - Lucky Luke

3:a MsvB:2 (65,58%)

 


Ryttarkamraterna i Finspång 140614-15

 

Regional dressyr

Erika Rasmusson - Guy Sandrino

4:a MsvC:1 (64,57%)

1:a MsvC:2 (68,00%)

Susanne Gustavsson - Mackenstein LB

3:a MsvB:4 (64,57%)

 


 

Karlskoga Ryttarteam 140614

Lokal dressyr

Elsa Englund - Aura GG

2:a LB:1 (67,07%)

Sofie Liljestrand - Izac

5:a LB:1 (66,03%)

 


 

Sunne Ryttarförening 140607-08

Regional dressyr

Camilla Carlsson - Pikachu

2:a Prix St George (66,31%)

Susanne Gustavsson - Mackenstein LB

1:a MsvB:4 (69,45%)

2:a MsvB:5 (68,06%)

Susanne Gustavsson - Cellamie LB

1:a MsvC:1 (69,68%)

2:a MsvC:2 (64,77%)


Linde ridskola 140607

Lokal dressyr

Sofie Liljestrand - Izac

3:a LB:3 (67,57%)

Isac

Malin Ohlén - Lucky Luke

4:a MsvC:1 (66,11%)

Erika Rasmusson - Guy Sandrino

3:a MsvC:1 (67,22%)

3:a LA:3 (65,75%)

Erika Rasmusson - Linné

4:a LA:3 (65,20%)

1:a LB:3 (70,75%)


Sörmons Ridklubb 140601

Regional dressyr

Susanne Gustavsson - Mackenstein LB

1:a MsvB:5 (69,39%)

1:a Prix St George (67,11%)


Kristihimmelsfärdstävlingarna (DRF) 140529

Lokal och regional dressyr

Ida Eriksson - Be Ware

3:a MsvB:4 (67,71%)

Ida Eriksson - Cellamie LB

1:a MsvC:2 (68,00%)

4:a MsvC:1 (64,78%)

Ida Eriksson - Ed Hardy

1:a LB:3 (68,33%)

5:a LA:3 (67,42%)

Maria Sjölinder - Hercogs Dans

6:a LA:3 (64,14%)

Sofie Liljestrand - Isac

6:a LB:2 (66,33%)

Sofie Liljestrand - CT Glen Coe

2:a LA:4(68,41%)

Malin Ohlén - Lucky Luke

3:a MsvC:2 (67,66%)

Anna Björklund - Winston

9:a LB:2 (63,66%)


Ryttarkamraterna Kumla 140524

Lokaldressyr

Josefin Olsson - Valencia

LB:1 68,276 %

LA:1 73,684 %

Valle


Föreningen Gullhov 140518

Regional dressyr

Susanne Gustavsson - Cellamie LB

1:a MsvC:2 (69,11%)

1:a MsvB:2 (71,63%)


Pålsboda Ryttarförening 140517

Lokal hoppning

Camilla Carlsson - Pocahontas

4:a 1,00 två faser 0+0 fel

 


Equality Riders 140517

 

Regional dressyr

Susanne Gustavsson - Mackenstein LB

2:a MsvA:1 (64,14%)

1:a MsvB:4 (68,26%)


Örebro Ryttarteam 140510

Lokaldressyr

Ida Eriksson - Ed Hardy

1:a LB:3 (67,87%)

Kicki Kiteborg - Dumbo

2:a LB:2 (65,55%)

8:a LB:3 (65,00%)

Sofie Liljestrand - Isac

4:a LB:2(65,55%)

Eskilstunaortens Ryttarförening 140503

Regional dressyr

Anna Björklund

4:a MsvB:2 (65,58%)


Örebrotraktens Ryttarförening 140427

Lokal dressyr

Kicki Kiteborg - Dumbo

4:a LB:3 (65,75%)


Örebro Fältrittklubb 140421

Regional dressyr

Ida Eriksson - Be Ware

3:a Prix St George (62,50%)

Lisa Johansson - Toffi

8:a MsvC:2 (65,44%)


Mariefreds Ridklubb 140413

Regional dressyr

Ida Eriksson - Marazina R

2:a MsvC:2 ( 72,77%)


Kumla Ridklubb 140412

Regional dressyr

Ida Eriksson - Marazina R

3:a MsvC:2 (67,55%)

Anna Björklund - Zick Zack

4:a MsvC:2 (67,44%)


Skabersjöortens RF 140406
Regional dressyr
Erika Rasmusson - Guy Sandrion 

2:a LA:3 (65.8%)


Björklidens Ryttarsällskap 140405

Regional dressyr

Camilla Carlsson - Pikachu

1:a MsvB:5 (67,44%)


Gyttorps Ridklubb 140405

Lokal dressyr

Ida Eriksson - Ed Hardy

1:a LB:2 (72,50%)

2:a LB:3 (72,57%)

Kicki Kiteborg - Dumbo

3:a LB:3 (70,00%)


Lunds Civila Ryttarförening 140329

Regional dressyr

Erika Rasmusson - Linné

1:a LB:3 (69.091%)


Karlskoga Ridklubb 140322

Lokaldressyr

Ida Eriksson - Quick Step

3:a LA:3 (67,429%)

3:a LA:4 (66,22%)

Ida Eriksson - Ed Hardy

4:a LB:3 (65,606%)

Sofie Liljestrand - CT Glen Coe

2:a LA:3 (69,00 %)

3:a LA:4 (66,22%)

Kicki Kiteborg - Dumbo

4:a LB:2 (64,50%)


Filipstads Ridklubb 140223

Regional dressyr

Amanda Nilsson - Feldmeister

2:a MsvC:1 (67,76%)

 

 


 


Resultat 2013

 

 


 

Kumla Ridklubb 131020

Lokal dressyr

Sofie Liljestrand - CT Glen Coe

2:a LA:4 (65,73%)

1:a LA:4 Ryttartest (68,50%)

Malin Krook - Vena Excalibur

5:a LA:4 (63,53%)

Maria Sjölinder - Hercogs Dans

1:a LB:3 Ryttartest (69%)

3:a LB:3

 


 

Vansbro Ryttarsällskap 130928-29

Regional dressyr

Susanne Gustavsson - Mackenstein LB

3:a Prix St George (64,12%)

1:a MsvB:4 (69,02%)

Susanne Gustavsson - Bolivia LB

3:a MsvB:4 (66,08%)

3:a MsvB:2 (65,93%)

2:a MsvC:1 (67,12%)

 


Mullhyttans Ridklubb 130921

 

Lokal dressyr

Ann Sandberg - Klövenhöjs Karisma

4:a LB:1 (65,34%)

 


Ryttarkamraterna Kumla 130907

 

Regional dressyr

Sofie Liljestrand - CT Glenn Coe

2:a LA:3 (69,57%)

 


Christinehamns Ridklubb 130907

 

Regional dressyr

Anna Björklund - Zick Zack

3:a MsvB:2 (68,14%)

 


Heda Ridklubb 130831

 

Regional dressyr

Lisa Johansson - Toffi

1:a MsvC:2 (

Susanne Gustavsson - Mackenstein LB

1:a MsvB:4 (69,78%)

 


 

 

 

 
Mölltorps Ridsällskap 130831
Lokal dressyr
Elsa Englund - Winette
3:a LC:2 (65.00%)
Elsa
 

Rudskogens Ryttarförening 130824

Lokal ponnydressyr

Terese Larsson - River Rocky

2:a LC:1 (68,51%)

 

 

 



river river


 


Gyttorps Ridklubb 130803

 

Regional dressyr

Erika Rasmusson - Guy Sandrino

7:a MsvC:2 (66,22%)

 


 

Hagfors Uddeholms Ridklubb 130720-21

Regional & Nationell dressyr

Susanne Gustavsson - Denise LB

2:a Intermediaire I ( 64,30%)

Susanne Gustavsson - Mackenstein LB

5:a MsvA:1 (65,58%)

3:a MsvB:4 (67,83)

1:a MsvB:4 (69,46%)

1:a MsvB:3 (73,02%)


Linde Ridskola 130720-21

Lokal & Regional dressyr

Erika Rasmusson - Guy Sandrino

3:a LB:3 (68,03%)

1:a LA:3 (67,14%)

Anna Björklund - Zick Zack

5:a MsvC:2 (67,66%)

 



 

 

 

Dyltabruks Ryttarförening 130705

Regional dressyr 

Lisa Johansson - Toffi
5:a MsvC:1 (65,42%)

Ida Eriksson - Be Ware

4:a MsvB:4 (66,95%)

4:a MsvB:5 (67,44%)

2:a MsvB:3 (66,14%)

5:a MsvB:4 (66,84%)

Ida Eriksson - Cellamie LB

9:a MsvC:1 (64,78%)

2:a MsvC:2 (67,77%)

3:a MsvC:1 (67,76%)

 

 

Ryttarkamraterna Kumla 130525
Regional dressyr
Sofie Liljestrand - CT Glen Coe
2:a LA:4 (66,95%)
 



 

Glen Coe Linde


 


Örebro Ryttarteam 130519

Lokal dressyr

Erika Rasmusson - Guy Sandrino

2:a LB:3 (67,77%)

Maria Sjölinder - Hercogs Dans

3:a LB:2 (63,66%)

1:a LB:2 Ryttartest (70,00%)

 


Karlskoga Ridklubb 130421

 

Regional dressyr

Susanne Gustavsson - Bolivia LB

3:a MsvC:1 (65,11%)

 

  

Gyttorps Ridklubb 130420

Lokal dressyr

Erika Rasmusson - Guy Sandrino

3:a LB:2 (70,33%)

Carina Roos - Axdorff - Wismar

7:a LB:2 (67,16%)

Div III laget kom 2:a!

I laget red Erika, Carina Och Ulrika Pettersson - Just Jouline

 


  Falu Ridklubb 130414
Lokal dressyr
Sofie Liljestrand - CT Glen Coe
1:a LB:1 (74,13%)
1:a LA:1 (68,15%)

CT Glen Coe

 

Föreningen Linde Ridskola 130505
Regional dressyr
Sofie Liljestrand - CT Glen Coe
1:a LA:3       (71,429%)
3:a MsvC:1 (65,957%)

Lokal dressyr

Carina Roos - Axdorff - Wismar

2:a LB:2 (64,00%)

Glen Coe Linde

 

 


 

Färjestad Ridklubb 130407
Lokal dressyr
Sofie Liljestrand - CT Glen Coe
4:a LB:1 (68,79%)
1:a LA:1 (68,16%)
 

Örebro Fältrittklubb 130401

Regional dressyr

Elin Ekblom - Winette

6:a MsvC:2 (67,87%)

 

Botkyrka Ridsällskap 130331

Regional dressyr

Ida Eriksson - Be Ware

7:a MsvB:5 (67,23%)

 

Enskede Ridsällskap 130329

Regional dressyr

Ida Eriksson - Be Ware

2:a MsvB:4 (67,60%)

 

Gyttorps Ridklubb 130323

Lokal dressyr

Erika Rasmusson - Guy Sandrino

5:a LB:3 (66,212%)


 

Kumla Ridklubb 130317
Lokal dressyr
Sofie Liljestrand - CT Glen Coe
5:a LB:2 (67,5%)
5:a LA:3 (68,14%)

Malin Krook - Vena Xcalibur

1:a LB:2 (70%)

 

 


 

 

Karlskoga Ridklubb 130310

Lokal dressyr

Lisa Johansson – Toffi

2:a LA:3 (64,28 %)

Sofie Liljestrand - CT Glen Coe

3:a LA:3 (64,00%)

Malin Krook - Vena Excalibor

1:a LB:3 (67,87%)

7:a LB:2 (63,66%)

 


 

Mjölby Ridklubb 130203

Lokal dressyr

Lisa Johansson – Toffi

2:a LB:1 (68,966 %)

Lisa-o-Toffi-20130203_webb

 

 

 

 

Resultat från 2012

 


 

Hallsta Ridklubb 121028
Lokal dressyr
Sofie Liljestrand - CT Glen Coe
3:a LA:1 (68,68%)

 

 


 

Fagersta Ridklubb 101021
Lokal dressyr
Sofie Liljestrand - CT Glen Coe
3:a LA:3 (66,77%)
1:a LA:4 (66,58%)
 

 


 

Gyttorps RK 121014

Lokal dressyr

Lisa Johansson – Valentin Beauty

2:a Lätt A:1 (63,42%)

 

 


 

Gyttorps Ridklubb 121013

Regional dressyr

Susanne Gustavsson - Cellamie LB

2:a MsvC:1 (70%)

2:a MsvC:2 (72%)

 Lill Skrållan

 


 

Mullhyttans Ridklubb 121007

Lokal dressyr

Linnea Granlund och Java 

1:a LC:2  (62.85%)  

1:a LB:1  (61,37%)

 

 

 

 


 

Karlskoga ridklubb 120930
Lokal dressyr
Sofie Liljestrand - CT Glen Coe
2:a LA:3 (66,45%)

 

 


 

Glanshammarsryttarna 120923
Lokal dressyr häst
Sofie Liljestrand - CT Glen Coe (bilden)
1:a LB:1 (69,31%)
1:a LA:1 (70,52%)

Lokal dressyr ponny

Elin Angergård - Quick Step

3:a LB:1 (67,24%)



 

Sofie och Glen

 


 

Gyttorps Ridklubb 120915

Regional dressyr

Susanne Gustavsson - Cellamie LB

2:a MsvC:2 (65,77%)

3:a i DM för seniorer

 

 


 

Ryttarkamraterna Kumla 120909

Lokal dressyr

Elin Angergård - Quick Step

4:a LB:1 (66,20%)

 

 


 

Kumla Ridklubb 120901
Regional Hoppning
Amanda Karlström - Riviera
2:a placering LC
2012-09-01%2010_58_38

 


 

Örebro Ryttarteam 120902

Lokal dressyr ponny

Elin Angergård - Quick Step

1:a LC:2  (67,143)

5:a i LB:1 (65,849)

 

Lokal dressyr häst

Erika Rasmusson - Guy Sandrino

1:a LB:2 (66,66%)

 

 


 

Motala Ryttarförening 120902

Lokal dressyr

Sofie Liljestrand - Izac

Kvalad till 4-års championat (81,8%)

Sofie och Izak 

 


 

Lindetraktens Hästsportförening 120825

Lokal dressyr

Carolina Åkerlind - Dancing Kenda

2:a LC:2 (65,71%)

Sofie Liljestrand - CT Glen Coe

1:a LB:1 (72,06%) 

2:a LA:1 (67,10%)

 

 


 

Nyckelryttarna 120812

Lokal dressyr 

Sofie Liljestrand - CT Glen Coe 

5:a LB:2 (65,33%)

2:a LA:1 (66,84%)

 

 


 

Gyttorps Ridklubb 120803-05

Regional dressyr

Lisa Johansson – Valentin Beauty(bilden)

1:a Lätt B:1 (66,55) 

Madelen Laituri - Lofty Roseanne

2:a LA:1 (69,47%)

1:a LA:1 (71,84%)

1:a LA:2 (72,09%)

Susanne Gustavsson - Mackenstein LB

1:a MsvB:3 (67,29%)

2:a MsvB:4 (66,96%) 

 Lisa-o-Beauty-Gyttorp-120703

 


 

 

Ridklubben Ekenryttarna/ Svenska Connemarasällskapet 120727-29

Regional dressyr/ Connemarautställning

Madelen Laituri - Lofty Roseanne

1:a LA:1 Connemaramästare (73,16%)

2:a Ridklass

Madelen Connemara SM

Hagfors Uddeholms Ryttarförening 120720-22

Regional/nationell dressyr

Susanne Gustavsson - Mackenstein LB

2:a MsvB:2 ((68,37%)

3:a MsvB:4 (65,44%)

4:a MsvB:4 (65,00%)

 Hagfors

Borlänge Ryttarsällskap 120722

Lokal dressyr

Sofie Liljestrand - CT Glen Coe 

4:a LB:1 (64,83%)

6:a LA:1 (65,52%)

 

 

 


 

Vetlandaortens Ryttarförening, Svenska New Forest Mästerskapen 120720-21

Lisa Johansson- Valentin Beauty

1:a Lätt:B för ungponny (71,74%)

1:a Lätt:B1 (70,34%)

beauty-NFSM

 


 

Lockenkils Ryttarförening 120720

Lokal dressyr

Sofie Liljestrand - CT Glen Coe

3:a LA:3 (67,74%)

 

 


 

Filipstad Ridklubb 120711

Lokal dressyr 

Sofie Liljestrand - CT Glen Coe

4:a LB:1 (68,62%)

3:a LA:1 (65%)

 

 


 

Gagnef Ridklubb 120630-0701

Regional dressyr

Malin Ohlén - Lucky Luke

1:a MsvC:1 (68,29%)

2:a MsvC:2 (67,55%)

1:a MsvC:1 (69,36%)

3:a MsvC:2 (69,11%)

Susanne Gustavsson - Mackenstein LB

1:a MsvC:2 (68,66%)

1:a MsvB:3 (66,45%)

1:a MsvC:2 (71,55%)

1:a MsvB:4 (70,87%)

Div I laget kom 2:a i omgången och 3:a totalt. Elin Ekblom - Winette red också i laget

MsvC2

Susanne och Macke & Malin och Lucky Luke

 


 

Eskilstunaortens Ryttarförening 120617

Lokal dressyr

Madelen Laituri - Magic Toy Boy

2:a LC:2 (67,50%)

 

 


 

 

Hammarö Ryttarförening 120616

Nationell dressyr

Madelen Laituri - Lofty Roseanne

6:a FEI Lagtäv. (65,598%)

4:a FEI Ind. Mäst. (65,285%)

 

 

 


 

Sunne Ryttarförening 120609-10

Regional dressyr

Susanne Gustavsson - Mackenstein LB

1:a MsvC:1 (73,40%)

3:a MsvB:4 (66,08%)

1:a MsvC:2 (71,33%)

1:a MsvB:5 (66,53%)

Susanne Gustavsson - Denise LB

4:a MsvA:1 (66,74%)

4:a Prix St. George (66,26%)

 

Örebro Fältrittklubb 120609

Lokal dressyr

Lisa Johansson- Valentin Beauty

3:a Lätt B:1 (65,862%)

 

 


 

Hagfors Uddeholms Ryttarförening 120527

Lokal dressyr

Sofie Liljestrand - CT Glen Coe

1:a LB:1 (70,69 %)

4:a LB:0 (68,43%)

 

 


 

Gyttorps Ridklubb 120526

Regional dressyr

Malin Ohlén - Lucky Luke

1:a MsvC:1 (69,57%)

3:a MsvC:2 (66,88%)

Susanne Gustavsson - Mackenstein LB

1:a MsvC:2 (69,33%)

1:a MsvB:4 (67,82%)

 

 


 

Örebro Ryttarteam 120520

Lokal dressyr

Sofie Liljestrand - CT Glen Coe

4:a LB:3 (63,93%)

Carina Roos Axdorff - Wismar

4:a LB:2 (63,66%)

Div III laget kom 4:a

 

 


 

Örebro Ryttarteam Föreningen 120519

Lokal dressyr

Lisa Johansson- Valentin Beauty

5:a Lätt C:2 (63,929%)

Lisa-o-Beauty-ÖRT-120609

 


 

Hageby Ridklubb 120513

Lokal dressyr

Sofie Liljestrand - CT Glen Coe

5:a LB:1 (68,27%)

 

 


 

Sörmons Ridklubb 120513

Regional dressyr

Elin Ekblom - Winette

3:a MsvC:1 (68,08%)

Malin Ohlén - Lucky Luke

5:a MsvC:1 (67,44%)

4:a MsvC:2 (68,00%)

Susanne Gustavsson - Mackenstein LB

1:a MsvC:2 (70,22%)

1:a MsvB:4 (71,73%)

Div I laget kom 2:a

 

Kungsörs ridklubb 120415

Lokal hoppning

Madelen Laituri - Sting F

4:a 100cm

 

 


 

Vansbro Ryttarsällskap 120504-06

Regional dressyr

Susanne Gustavsson - Mackenstein LB

2:a MsvB:2 (68,83%)

1:a MsvC:1 (71,48%)

4:a MsvB:4 (67,17%)

1:a MsvC:2 (71,11%)

3:a MsvB:5 (66,53%)

 

 


 

Ryttarkamraterna Kumla 120504

Lokal hoppning

Lars Skoglund - Macksos LB

1:a 100cm avd B

 

Ryttarsällskapet Grums 120409

Regional/Nationell dressyr

Susanne Gustavsson - Mackenstein LB

2:a MsvC:2 (71,33%)

 

Ryttarsällskapet Grums 120406

Regional/Nationell dressyr

Madelen Laituri - Lofty Roseanne

 1:a LA:P1 (66,05%)

madelen_laituri 

Köpings Ridklubb 120311

Regional dressyr

Madelen Laituri - Lofty Roseanne

3:a LA:1 (67,90 %)

3:a LA:P1 (66,05 %

Madelen L koping 

 


 

 

Kumla ridklubb 120304

Regional hoppning

Emma Angergård - King Quixote

5:a LB  Debut!

Emma Angergård 

Örebro Fältritklubb 120111
Lokal hopptävling
Elin Angergård - Lady's Delight
1:a LC
Emma Angergård - King Quixote
1:a LC
 

Resultat från 2011

 


 

Kumla ridklubb 111030

Lokal Hoppning

Elin Angergård - Lady´s Delight

LC 2:a

 

Valåsens ryttarsällskap 111002

Lokal Hoppning

Elin Angergård - Lady´s Delight

LC 2:a

 

 

Falu Ridklubb  111016

Regional dressyr

Madelen Laituri - Lofty Roseanne

3:a LA:1  (66,31%)

Madde L

 


Gyttorps Ridklubb 111022

Lokaldressyr

Malin Ohlén - Lucky Luke

1:a LA:4 (67,07%)

Malin Krook - Vena Excalibur

1:a LB:3 Ryttartest (66%)

Div II laget vann totalt!

(Malin, Malin, Elin Ekblom, Sofie Liljestrand och lagledare Therese Elverstedt med röda stövlar)

Div II d

 


Eskilstunaortens Ryttarförening 111016

Nationell dressyr

Susanne Gustavsson - Denise LB

4:a Intermediaire I (63,59%)

 

 


Färs Härads Ryttarförening 111008

Regional dressyr

Ida Eriksson - Dayton LB

1:a MsvA:1 (65,96%)

 

 


Vansbro Ryttarsällskap 110930-111002

Regional dressyr

Susanne Gustavsson - Denise LB

1:a MsvA:1 (69,07%)

1:a MsvB:5 (70,81%)

2:a MsvB:4 (65,87%)

Susanne Gustavsson - Mackenstein LB

1:a MsvC:1 (70,42%)

2:a MsvC:2 (70,88%)

 

 


Gyttorps Ridklubb 110926

Regional dressyr

Madelen Laituri - Lofty Roseanne

1:a LA:P1 (64,73%)

 

 

Ekängens Dressyrryttare 110925

Regional dressyr

Susanne Gustavsson - Denise LB

1:a MsvB:4 (71,08%)

3:a Prix St. George (66,31%)

 

 


Gyttorps Ridklubb 110924

Regional dressyr

Malin Ohlén - Lucky Luke

2:a MsvC:2 (64%) 

 

 


Örebro Ryttarteam 110911

Lokal dressyr

Elin Ekblom - Winette (bilden)

3:a LA:3 (68,71%)

1:a LA:3 67,00%) Ryttartest

Sofie Liljestrand - Big Master

2:a LB:2 (70,67%)

Division II laget vann igen!

(Malin Ohlén, Sofie Liljestrand och Elin Ekblom)

 Elin E linde

Laxå Ryttarsällskap 110911

Lokal hoppning

Elin Angergård - Lady's Delight

1:a LC kat D

1:a LB kat D

Elin Angergård

 


Örebro Ryttarteam 110910

Regional dressyr med DM

Madelen Laituri - Lofty Roseanne

3:a LA P:1 kat D (62,63%)

Guld i DM kat D!

Lisa Johansson - Leonardo II

Brons i DM kat C!

Susanne Gustavsson - Mackenstein LB

1:a MsvC:1 (69,15%)

1:a MsvC:2 (66,37%)

Guld i senior DM !

 

 


Föreningen Linde Ridskola 110904

Lokal dressyr

Elin Ekblom - Winette

2:a LA:3 (70,32%)

1:a LA:3 (69%) ryttartest

Sofie Liljestrand - Big Master

4:a LB:2 (64%)

Malin Krook - Vena Excalibur

6:a LB:2 (63,66%)

2:a LB:2 (71,50%) ryttartest

Division II laget vann!

(Malin Ohlén, Sofie Liljestrand och Elin Ekblom)

bild 

 


Fagersta Ryttarklubb 110828

Regional hoppning

Lisa Nydén - Mistys Girl

5:a 100 cm kat D(0+4)

 

 


Grankärrs Gränsryttare 110826

Regional dressyr

Elin Ekblom - Winette

2:a MsvC:2 (65,55%) 

 

 


 

Grums Ridklubb 110821

Regional dressyr

Madelen Laituri - Lofty Roseanne

1:a LA:P1 (63,947%)

 

 


Gyttorps Ridklubb Tre små gummor Cup 110805-07

Regional dressyr

Madelen Laituri - Lofty Roseanne (Kat D)

1:a LB:1 (72,06%)

2:a LA:1 (69,11%)

1:a LA:1 (67,36%)

4:a i finalen LA:1 (67,31%)

Lisa Johansson - Leonardo II (Kat C)

2:a LA:2 (63,95%)

1:a i finalen LA:4 (68,04%)

Elin Ekblom - Winette

3:a LA:4 (68,04%)

4:a LA:4 (64,39%)

8:a i finalen MsvC:2 (62,22%)

 

 


Hagfors Uddeholms Ridklubb 110723-24

Regional dressyr

Elin Ekblom - Winette

1:a LA:4 (69,02% )

Malin Ohlén - Lucky Luke

1:a LA:4 ( 68,04%)

7:a MsvC:2 (65,10%)

Susanne Gustavsson - Mackenstein LB

1:a MsvC:1 (70,21%)

3:a MsvC:2 (67,11%)

1:a MsvC:1 (69,57%)

1:a MsvC:2 (70,89%)

 

 


Dyltabruks Ryttarförening 110706

Regional dressyr

Madelen Laituri - Lofty Roseanne

1:a LA:1 ((65,78%)

 

 


Gagnefs Ridklubb 110702-03

Regional dressyr

Susanne Gustavsson - Mackenstein LB

2:a MsvC:1 (63,83%)

3:a MsvC:2 (65,56%)

1:a LA:4 (72,20%)

 

 


Föreningen Linde Ridskola 110703

Regional dressyr

Maria Blix - Donatello

4:a MsvC:2 (64,22%)

Elin Ekblom - Winette

3:a MsvC:1 (61.20%)

 

 


Dyltabruks ryttarförening 110630

Lokal dressyr

Sofie Liljestrand - Big Master 

1:a LB:2 (73%)

5:a LB:3 (67,58%)

 

 


Björklidens Ryttarsällskap 110625-26

Regional dressyr

Susanne Gustavsson - Mackenstein LB

1:a MsvC:1 (69,57%)

1:a LA:4 (74,15%)

1:a MsvC:2 (73,56%)

 

 


Filipstads Ridklubb 110618

Regional Dressyr

Elin Ekblom - Winette

1:a La:3 (69,02%)

Maria Blix - Donatello

3:a MsvC:2 (63,77%)

2:a MsvB:4 (63,91%)

 

 


Svenska Connemarasällskapet/Norrköpings Fältrittklubb 110617-19

Madelen Laituri - Lofty Roseanne

Lokal dressyr

3:a LA:1 (66,31%)

2:a Ridklass

3:a Working hunter

 

 


Vingåker Ridklubb 110612

Lokal dressyr

Sofie Liljestrand - Big Master

4:a LB:2 (63,67%)

 

 


Grums Ridklubb 110612

Regional dressyr

Susanne Gustavsson - Mackenstein LB

1:a LA:4 (70,16%)

1:a MsvC:2 (68.88%)

 

 


Dyltabruks Ryttarförening 110604

Regional dressyr

Maria Blix - Donatello

2:a MsvB:4 (64,13%)

2:a MsvC:2 (66,00%)

 

 


Dyltabruks Ryttarförening 110602

Regional dressyr

Madelen Laituri - Lofty Roseanne (bilden)

1:a LA:4 kat D (68,049%)

Lisa Johansson - Leonardo II

2:a FEIs inl kat C (59,73%)

 Madelen L

 


Viby Rid- och körsällskap 110605

Lokal hoppning 

Amanda Karlström - Trulsan

1:a LC kat C (0+4)

Hannah Ekström - Kärlingehults Biskvi

1:a LD kat A (4)

 

 


Föreningen Linde Ridskola

Lokal dressyr 110529

Sofie Liljestrand - Big Master

7:a LB:0 (63,13%)

4:a LA:1 (61,58%)

 

 


Katrineholms Ryttarförening 110529

Regional dressyr

Susanne Gustavsson - Bolivia LB

3:a MsvB:4 (59,63%)

 

Sörmons Ridklubb 110522

Susanne Gustavsson - Bolivia LB

2:a MsvC:2 (68%)

2:a MsvB:2 (65,58%)

 

 


Gyttorps Ridklubb 110522

Regional dressyr

Madelen Laituri - Lofty Roseanne

2:a LA:4 (67,31%)

2:a LA P:1 (62,36%)

Madelen L GRK 

 


Gyttorps Ridklubb 110521

Regional dressyr

Susanne Gustavsson - Mackenstein LB

1:a LA:4 (70,73%)

1:a MsvC:2 (69,11%)

Elin Ekblom - Winette

3:a LA:4 (66,09%)

 

 


Örebro Ryttarteam 110514

Regional dressyr

Madelen Laituri - Lofty Roseanne

2:a LA:1 (66,05%)

3:a LA:P1 (69,74%)

 

 


Skogslottens Ryttarförening 110514

Lokal dressyr

Elin Ekblom - Winette

1:a LB:3 (76,66%!)

3:a LA:3 (68,05%) 

 

 


Eskilstunaortens Ryttarförening 110514

Regional dressyr

Maria Blix - Donatello

4:a MsvC:2 (64,22%)

Susanne Gustavsson - Mackenstein LB

5:a MsvC:1 (65,53%)

5:a MsvC:2 (63,77%)

 

 


Föreningen Linde Ridskola 110508

Lokal dressyr

Amanda Ekström - Tequila After Dark

1:a LC:2 (60,71%)

 

 


Arboga Ryttarsällskap 110507-08

Regional dressyr

Susanne Gustavsson - Bolivia LB

2:a MsvC:1 (65,39%)

Lokal dressyr

Elin Ekblom - Winette

1:a LB:3 (72,12%)

 

 


Mjölby Ridklubb 110424

Reg Dressyr

Maria Blix - Donatello

4:a MsvC:2 64%

 

 


Föreningen Mantorpsryttarna 110424

Lokal fälttävlan

Lisa Johansson - Leonardo

1:a P70 (44,4 straff totalt)

  
Lisa o Leo_webb

 


Mjölby Ridklubb 110424

Regional dressyr

Maria Blix - Donatello

4:a MsvC:1 (64,46%)

 

 


Ryttarsällskapet Grums 110423

Lokal dressyr

Elin Ekblom - Winette

1:a LB:2 (66,66%)

3:a LB:3 (66,97%)

 

 


Färjestad Ridklubb 110410

Lokal dressyr

Elin Ekblom - Winette

1:a LB:1 (72,76%)

1:a LA:1 (64,21%)

 

 


Falu Ridklubb 110403

Lokal dressyr

Sofie Liljestrand - Grappa

3:a LB:1 (65,517%)

 

 


Laxå Ridklubb 110402

Lokal hoppning 

Amanda Karlström - Trulsan

1:a LC kat C (0+0)

 

 


Kumla Ridklubb 110326

Regional dressyr

Madelen Laituri- Lofty Rosenne

3:a LA:1 (65.26%)

 

 


Viby Rid och Körsällskap 110326

Lokal hoppning

Elin Angergård - Lady's Delight

1:a LC kat D

 

 


Hammarö Ryttarförening 110313

Lokal Dressyr

Sofie Liljestrand - Grappa

4:a LB:1 (65,86%)

Elin Ekblom - Winette
1:a LB:1 (71,034 %)
5:a LA:1 (64,211 %)

 

 


Katrineholm Ridklubb 110130
Lokal dressyr
Sofie Liljestrand - Grappa
4:a LB:2 (64,66%)
 

 


Katrineholm Ridklubb
Lokal dressyr 110123
Sofie Liljestrand - CT Glen Coe
1:a LB:1 (69,31%)
1:a LA:1 (70,26%)
 

 


 Resultat från 2010


Örebro Fältrittklubb

Regional dressyr 101121

Tatjana Karlsson - Didrik

1:a MsvB:3 (63.33%)

 

Kumla Ridklubb 101120

Lokal dressyr

Cecilia Nord - Magic

3:a LB:3 (63.63%)


Falu Ridklubb 101031
Regional Dressyr
Madelen Laituri- Lofty Roseanne
2:a LB:1 (64.48%)
 

Karlstad Ridklubb 101017

Regional dressyr

Susanne Gustavsson - Denise LB

2:a MsvA:1 (66.74%)

1:a MsvB:4 (69.13%)

 

 

Vansbro Ryttarsällskap 101009-10

Regional dressyr

Susanne Gustavsson - Denise LB

2:a MsvB:5 (67.34%)

1:a MsvB:4 (67.17%)

3:a MsvB:3 (66.87%)

Susanne Gustavsson - Mackenstein LB (bilden)

2:a MsvC:2 (68.44%)

4:a LA:6 (67.67%)

1:a LA:4 (70.97%)


 

Rosendahls Ryttarförening 101003
Regional dressyr
Madelen Laituri - Lofty Roseanne
1:a LA:4 (67,32%)
 

 


Ekängens Dressyrryttare 100926

Regional dressyr

Susanne Gustavsson - Denise LB

1:a Prix St George (69.21%)

1:a MsvB:4 (71.52%)

  

Föreningen Linde Ridskola 100925

Lokal dressyr

Elin Ekblom - Winette

1:a LB:2 (64%)

6:a LB:3 (64.24%)

Kerstin Falkenström - Calisi K (bilden)

2:a LA:4 (68.53%)

Div II laget kom 3:a i omgången och 3:a totalt. Kerstin, Elin och Therese Eriksson - Harrison red.

Regional dressyr

Kerstin Falkenström - Calisi K

3:a LA:6 (65.81%)

Susanne Gustavsson - Melwin LB

2:a LA:6 (66.04%)


Grevagårdens Ryttarförening 100918-19

Regional dressyr

Susanne Gustavsson - Denise LB

6:a Prix St George (65.26%)

6:a MsvA:1 (64.73%)

6:a MsvB:4 (65.22%)

 

Gyttorps Ridklubb 100918

Lokal dressyr

Therese Eriksson - Harrison

5:a LA:3 (65.48%)

Elin Ekblom - Winette (bilden)

4;a LB:1 (61.72%)


 

Glanshammarsryttarna 100911

Lokal hoppning

Amelia Simpson – Ginger

5:a  1,05 m (bed A0+A0 2 faser)

 

Lisa Johansson – Tide

7:a  1,05 m (bed A0+A0 2 faser) 

 

Örebro Fältrittklubb 1009110-13

Nationell och regional dressyr

Susanne Gustavsson - Denise LB

5:a Prix St. George (65.26%)

2:a MsvB:4 (65.65%)

 

Lindetraktens Ryttarförening 100905

Lokal dressyr

Carina Roos-Axdorff - Wismar

1:a LC:1 (68.92%)

2:a LB:1 (69.38%)

Sofie Liljestrand - Grappa

1:a LA:1 (66.05%)

3:a LB:1 (68.27%)

 

 

Dyltabruks Ryttarförening 100829

Regional dressyr med DM

Tatjana Karlsson - Didrik (bilden)

2:a MsvB:3 (65%)

Madelen Laituri - Lofty Roseanne

1:a LB:1 (72.41%)

3:a DM kat D

Lisa Johansson - Leonardo II

1:a DM kat C

Malin KIteborg - Mistel

1:a JDM


Föreningen Linde ridskola och Ramsbergs Ryttarkamrater 100828
Lokal hopptävling, ponny
Paulina Johansson - Jeroen Nieuwmoed
1:a LC bed. A:0/A:0  

Paulina Johansson - Max
2:a 100 cm A:0/A:0
 

 

Wittvångs Hästsällskap 100822

Lokal dressyr

Malin Ohlén - Lucky Luke

4:a LA:3 (66.13%)

Therese Eriksson - Harrison

6:a LA:3 ( 65.48%)

2:a LA:1 (67.63%)

Elin Ekblom - Winette

4:a LB:1 (66.21%)

6:a LB:2 (63.00%)

Division II laget kom 3:a. I laget red Malin, Therese och Carina Roos-Axdorff.

 

Götene Ryttarklubb 100821

Regional dressyr

Susanne Gustavsson - Denise LB

5:a MsvB:3 ( 61.45%)

4:a MsvB:4 (65.87%)

 

 

Malung - Sälens Ridklubb 100807-08

Regional dressyr

Susanne Gustavsson - Denise LB

1:a MsvB:3 (70.20%)

2:a MsvA:1 (65.34%)

1:a MsvB:4 (68.69%)

1:a Prix St. George (65.78%)

Susanne Gustavsson - Bolivia LB

1:a LA:4 (68.29%) 

3:a LA:6 (63.02%)

1:a MsvC:2 (66.66%)

 

Gyttorps Ridklubb 100806-08
Regional dressyr
  
Lisa Johansson - Leonardo II
2:a LA:1 (67,63%)
2:a LA:4 (69,51%)
3:a LA:4 (63,17%)
Madelen Laituri - Lofty Roseanne
(bilden)
1:a LB:1 (68.96%)
Kerstin Falkenström - Calisi K
3:a LA:1 (66.84%)
2:a LA:4 (64.39%)
2:a LA:4 (68.29%)

Hagfors Uddeholms Ridklubb 100724-25

Regional dressyr

Kerstin Falkenström - Calizi K

5:a LA:4 (67.31%)

Susanne Gustavsson - Mackenstein LB

1:a LA:4 (70.70%)

3:a LA:4 (66.82%)

6:a LA:6 (67.90%)

2:a MsvC:2 (66.68%)

Susanne Gustavsson - Denise LB

3:a MsvB:3 (67.91%)

1:a MsvB:4 (67.60%)

4:a MsvA:1 (65.58%)

3:a St. George (66.84%)


Heda Ridklubb 100722

Lokal dressyr

Elin Ekblom - Winette

4:a LB:0 (66.87%)


Föreningen Linde Ridskola 100704

Regional dressyr

Susanne Gustavsson - Mackenstein LB (bilden)

3:a LA:6 (65.81%)

Susanne Gustavsson - Denise LB

1:a MsvB:3 (70.00%)

1:a MsvB:5 (65.71%)


Dyltabruks Ryttarförening 100630 - 100701

Lokal dressyr

Amanda Ekström - Tequila After Dark

2:a LC:2 kat C (60.35%)

Mathilda Karlsson - Nimbus Red

3:a LC:2 (67.85%)

Elin Ekblom - Winette

1:a LC:2 (70.71%)

 

Örebro Fältrittklubb 100630

Regional dressyr

Kerstin Falkenström - Calisi K

2:a LA:3 (69.35%)

 

Björklidens Ryttarsällskap 100626-27

Regional dressyr

Susanne Gustavsson - Mackenstein LB

1:a LB:1 (71.37%)

2:a LA:4 ( 67.07%)

2:a LB:1 ( 68.96%)

Susanne Gustavsson - Denise LB

1:a MsvB:3 (70.41%)

1:a MsvA:1 (66.28 %)

1:a MsvB:4 (70.87 %)

2:a Prix St. George ( 64.73%)

 

Sportryttarsällskapet Hammarö & RS Grums 100612

Regional dressyr

Susanne Gustavsson - Denise LB

1:a MsvB:5 (69.18%)

1:a MsvA:1 (65.12%)

 

Viby Rid- och Körsällskap 100606
Lokal hoppning
Madelen Laituri - Lofty Roseanne
3:a 0.90 m bed. A0+A0 2 faser
 

 


Gyttorps Ridklubb 100606

Lokal dressyr

Elin Ekblom - Winette

2:a LC:2 (67.85 %)

 

 


Sunne Ryttarförening 100605-06

Regional dressyr

Maria Blix - Donatello

5:a MsvC:2 (64%)

Susanne Gustavsson - Bolivia LB

3:a MsvC:2 (66.89 %)

5:a LA:6 (61.86 %)

Susanne Guatsvsson - Denise LB

1:a MsvB:5 (68.57 %)

1:a MsvB:3 (69.58 %)

Div I laget kom 2:a i sista omgången och segrade totalt! (Maria, Susanne och Johanna Johansson)

 

Gyttorps Ridklubb 100605
Lokal dressyr
Madelen Laituri - Lofty Roseanne
1:a LC:2 (74,64%)
1:a LB:1 (70,34%)
  
Div III-laget kom 3:a i omgången och även 3:a totalt i serien (Madelen,  Jennie Gustavsson-Kasper, Sandra Svanlund-Con Lemon och Amanda Ekström-Tequila After Dark,)
 

Ridklubben Gullhov 100530

Lokal dressyr

Lena Söderberg -Pop Corn

3:a LC:1 (68.14%)

 

 

Linköpings Ryttarsällskap 100530

Regional dressyr

Susanne Gustavsson - Denise LB

2:a Msv B:3 (66.04%)

 

 


Wirsbo Ryttarförening 100523

Regional dressyr

Maria Blix - Donatello

4:a LA:6 (67.91%)

Ida Eriksson - Melwin LB (bilden)

1:a LA:3 (60.97%)


 

Glanshammarsryttarna 100516
Lokal dressyr
 
Mathilda Karlsson - Nimbus Red
2:a LB:1 kat D (68.27%)
  
Madelen Laituri - Lofty Roseanne
1:a LC:2 kat D (73,57%)
3:a LB:1 kat D (68,28%)
  
Amanda Ekström - Tequila After Dark
4:a LC:2 kat C (64,64%)
  
Div III- laget kom 2:a (Madelen, Amanda, Jennie Gustavsson-Kasper och Sandra Svanlund-Con Lemon)
 

Glanshammarsryttarna 100515

Lokal dressyr

Malin Kiteborg - Boursil

1:a LC:1 (66.67%)

 

 

 


 

Dyltabruks Ryttarförening 100515

Regional dressyr

Tatjana Karlsson - Didrik

2:a MsvB:4 (63.96%)

3:a MsvC:2 (65.55%)

Johanna Johansson - Brynhild

3:a Msv:3 (61.87%)

Susanne Gustavsson - Bolivia LB

1:a MsvB:2 (68.14%)

2:a MsvC:2 (66.00%)

 

Regional dressyr ponny 100513

Lisa Johansson - Leoardo II

1:a FEIs inl kat C (60.00%)

 

 

 

Föreningen Linde Ridskola 100509

Lokal dressyr

Ylva Joyce - Cinnamon

2:a LB:2 (64.00%)

Malin Kiteborg - Boursil

3:a LB:2 (63.67%)

4:a LB:3 (63.03%)

 

Örebro Fältrittklubb 100509

Lokal dressyr

Madelen Laituri - Lofty Roseanne

1:a LC:1 kat D (69.75%)

1:a LC:2 kat D (75.35%)

Div III laget kom 2:a (Madelen, Sandra Svanlund-Con Lemon, Jennie Gustavsson-Kasper, Amanda Ekström-Tequila After Dark)

 

Kungsörs Ridklubb 100502
Lokal Hoppning
Carina Roos-Axdorff - Wismar
1:a     0,9 m Två faser A/A
11:a    1 m    Två faser A:0/A:0
 

Örebrotraktens Ryttarförening & Sydnerikeryttarna 100502

Regional dressyr

Malin Ohlén - Lucky Luke

1:a LA:4 (68.53%)

 

Örebro Fältrittklubb 100425

Regional dressyr

Maria Blix - Donatello

3:a MsvC:2 (65.11%)

Susanne Gustavsson - Denise LB

1:a MsvB:4 (68.96%)

3:a Prix S:t George (64.03%)

 

Qvinnersta Hästsportförening 100424

Lokal dressyr

Malin Kiteborg - Boursil

4:a LC:1 (62.22%)

 

_____________________________________________________________________________

Karlskoga Ridklubb 100403

Lokal hoppning

Lisa Johansson – Tide

4:a 1.00 bed. A0+A0 två faser

 

_____________________________________________________________________________

Mariestads Ridklubb 100418

Regional dressyr

Lisa Johansson – Leonardo II

2:a FEIs Inledande (69,75 %)

 

 

Laxå Ridklubb 100418

Lokal dressyr

Elin Ekblom - Winette

1:a LC:1 (71.85%)

Carina Roos-Axdorff - Wismar

3:a LC:1 (63.33%)

 

Falu Ryttarsällskap & Svedens Ponnyklubb 100411

Regional dressyr

Susanne Gustavsson - Denise LB

1:a MsvB:3 (65.00%)

Maria Blix - Donatello

7:a MsvC:2 (64.89%)

Susanne Gustavsson - Bolivia LB

1:a LA:4 (70.49%)

Division I laget (Maria, Susanne - Bolivia LB och Johanna Johansson)

1:a

_____________________________________________________________________________

Avesta Ridklubb 100314

Regional dressyr

Lisa Johansson – Leonardo II

1:a  Lag 2003 (65,71%)


 

Karlskoga Ridklubb 100313

Lokal dressyr

Malin Kiteborg - Mistel

4:a LA:3 (64.19%)

 

Resultat från 2009


Örebro Fältrittklubb 091122

Lokal dressyr

Maria Blix - Donatello

1:a LA:4 (70,00%)

Kerstin Falkenström - Calisi K

4:a LA:4 (65,37%)

Regional dressyr

Susanne Gustavsson - Bolvia LB

4:a LA:6 (65,35%)

 

Karlskoga Ridklubb 091107

Regional dressyr

Kerstin Falkenström - Calisi K

4:a LA:5 (60,87)%)

Susanne Gustavsson - Denise LB

1:a MsvB:4 (66,74%)

Susanne Gustavsson - Bolivia LB

5:a LA:6 (61,16%)

 

 

Baståsens ridklubb 090829
Regional hoppning
Andrea Westling - Alouette
1:a    1.15  avd.B
 

Gyttorps Ridklubb 090912
Lokal dressyr
Andrea Westling - Alouette
5:a LB:3
 

Kumla Ridklubb 090927
Regional hoppning
Andrea Westling - Alouette
1:a   1.10  avd. B
 

Katrineholms ryttarförening

Lokal dressyr

Erika Abrahamsson - Triton

4:a LB:3, 67,22%

 

Karlskoga Ridklubb 091004

Regional dressyr

Ida Eriksson - Dayton LB

3:a Prix St. George (64.39%)

Susanne Gustavsson - Denise LB

2:a MsvA:1 (62,64%)

Tatjana Karlsson - Didrik

5:a MsvB:2 (64,65%)

Nina Johansson - Sammy Vic

4:a LA:6 (61,86%)

 

Trossnäs fältrittklubb 090911-12

Lokal Fälttävlan

Jenny Nyberg - Maurits van de beekhoeve

1:a  p70 (45,8 straff)

 

Örebrotraktens ryttarförening 09095-6

Lokal Fälttävlan

Jenny Nyberg - Maurtis van de beekhoeve

3:a  p70 (48 straff)

 

Ryttarkamraterna Kumla 090830

Lokaltävling dressyr

Jenny Nyberg - Maurits van de Beekhoeve (Kat D)

2:a LB:1 (66,15%)

Wilma Jeppson - Dariman Power (kat C)

1:a LB:1 (71,03%)

3:a LA:1 (67,63%)

 

 

Örebro Fältrittklubb 090724-090726
Lokal dressyr, lokal hoppning (Svenska New Forestmästerskapen)
Lisa Johansson - Leonardo II
3:a LB:0 (70,94%)
1:a LA:1 (72,89%)
1:a LC hoppning
4:a LB kombinationsklass
 

 


 

Föreningen Mantorpsryttarna  090815-16

Lokal Fälttävlan

Jenny Nyberg - Maurits van de Beekhoeve

2:a  p70  (49,5 straff)

 

 

Skråmsta Civila Ryttarförening 090823

Lokal dressyr

Erika Abrahamsson - Triton

3:a LB:2 (68,67 %)

Malin Kiteborg - Mistel

6:a LB:2 (65,33%)

Caroline Jansson - Rou Nee

7:a LB:2 (65,33%)

 

Wittvångs Hästsällskap 090816

Lokal dressyr

Cecilia Nordh - Madic

1:a LA:4 (64,15%)

Erika Rasmusson - Beasy Boy

5:a LB:2 (64%)

 

Wittvångs Hästsällskap 090815

Lokal dressyr

Wilma Jeppson - Dariman Power

5:a LB:1 (67,55)

 

Filipstads Ridklubb 090809

Regional dressyr

Susanne Gustavsson - Denise LB

1:a MsvB:3 (70,62%)

 

Gyttorps Ridklubb 090807-08

Regional dressyr

Kerstin Falkenström - Calisi K

9:a LA:1 (65,79%)

9:a LA:4 (64,87%)

 

Dyltabruks RF 090701

Lokal dressyr

Camilla Nordström - Rickettsia

2:a LB:2 (68,67%)

 

Föreningen Linde Ridskola 090704

Lokal dressyr

Camilla Nordström - Rickettsia

1:a LB:2 (67,33%)

7:a LB:3 (66,36%)

Kerstin Falkenström - Calisi K

2:a LA:3 (64,84%)

Regional 090705

Susanne Gustavsson - Bolivia LB

2:a LA:4 (66,10%)

3:a LA:5 (64,13%)

 

Blå Bergen 090714
Lokal dressyr
Mathilda Karlsson - Penny Tölo
1:a LA:1 (68,15%)


Dylta 090624
Lokal dressyr
Mathilda Karlsson - Nimbus Red
1:a LC:2 (64,286%)
 

Ljuslingbacken 090704

lokal fältävlan

Jenny Nyberg - Maurits van de beekhoeve

1:a p70 (53.3 straff)

 

Glanshammars Ryttarna 090624

Lokal Dressyr

Camilla Nordström - Rickettsia

1:a LC:1 (69,63%)

1:a LB:1 (70,00%)

 

Björklidens Ryttarförening 090620

Regional dressyr

Anna Björkman - Alice

1:a MsvB:4 (66,52%)

3:a MsvB:3 (63,54%)

 

Ryttarkamraterna i Finspång 090612

Regional dressyr

Anna Björkman - Alice

1:a MsvB:3 (67,92%)

 

Askersunds Ridklubb 090607

Lokal Dressyr

Camilla Nordström - Rickettsia

2:a LC:2 (67,85%)

5:a LB:0 (68,12%)

Jenny Nyberg - Oliver

4:a LC:2 (66,43%)

2:a LB:0 (71,88%)

 

Glanshammars Ryttarna 240609

Lokal dressyr

Erika Abrahamsson - Triton

5:a LB:1 64,48%

 

Valåsens Ryttarsällskap 090531
Lokal dressyr
Andrea Westling - Alouette
2:a LC:1
4:a LB:1 avd A

Erika Abrahamsson - Triton

7:a LB:1 avd B (62,41%)

 

Glanshammars ryttarförening 090516
Lokal hopp
Andrea Westling - Rubin
4:e  1.05
 

Laxå Ridklubb 090523

Regional dressyr

Lisa Johansson – Leonardo II

2:a LA:1 (70,53)

 

Glanshammars ryttarna 090517

Lokal hoppning

Jenny Nyberg - Maurits van de beekhoeve

1:a LC

1:a LB

 

Laxå Ridklubb 090523

Regional dressyr

Lisa Johansson - Leonardo II

2:a LA:1 (70,53%)

 

 


Föreningen Linde Ridskola 090521

Lokal dressyr

Nina Johansson - Sammy Vic

4:a LA:3

 

Frövi Fellingsbro Ryttarförening 090517

Lokal dressyr

Erika Rasmusson - Beasy Boy

1:a LC:1 (68,52%)

Carina Axdorff-Roos -Wismar

4:a LC:1 (65,92%)

Erika Abrahamsson - Triton

5:a LB:1 (65.92%)

 

Frövi Fellingsbro Ryttarförening 090516

Lokal dressyr

Louise Rosenback - My Sweet Bella

2:a LC:1 (68,14%)

 

Gyttorps Ridklubb 090510

Lokal dressyr 

Erika Abrahamsson - Triton

5:a LC:2 (69,29%)

 

Björklidensryttarsällskap 090503

Regional dressyr

Gry Karlsson-Tornado kat D

2:a Lagtävlan för ponnyallsvenskan-03  (68.29%)

Lisa Johansson – Leonardo II kat C

4: a Lag ponnyallsvenskan 2003 (65,14 %)

 

Örebrotraktens ryttarförening 090503

Lokal dressyr

Jenny Nyberg - Maurits van de beekhoeve

1:a LB:1 (61,72%)

 

Örebrotraktens ryttarförening 090502

Lokal dressyr

Jenny Nyberg - Oliver

1:a LC:1 (71,85%)

2:A LB:1 (71,03%)

 


Lindetraktens Hästsportförening 090425

Lokal dressyr

Cecilia Nordh - Magic

3:a LB:1 (65.86%)

Erika Rasmusson - Beasy Boy

5:a LC:2 (66,07%)

Carina Roos-Axdorff - Wismar

6:a LC:2 (63,93%)

 

Stora Ekeby Ridklubb 090425

Regional dressyr

Maria Gustavsson - Brandy

5:a LA:4 (65,74%)

 

Karlskoga Ridklubb 090426

Regional dressyr

Susanne Gustavsson - Bolivia LB

2:a LA:5 (64,13%)

3:a LA:6 (67.91%)

 

Örebro Fältrittklubb 090418

Lokal dressyr

Jenny Nyberg - Oliver

3:a LC:2 (70%)

2:a LB:0 (69%)

 

Karlstads Ridklubb 090419

Regional dressyr

Lisa Johansson – Leonardo II

2: a LA:1 (65,53 %)

3: a Lag ponnyallsvenskan 2003 (65,14 %)

Gry Karlsson-Tornado

3:a Lagtävlan för ponnyallsvenskan-03  (66%)

 

Örebro Fältrittklubb 090419

Regional dressyr

Maria Gustavsson - Brandy

3:a LA:5 (65,22%)

 

Mjölby Ridklubb 090412

Regional dressyr

Ida Eriksson - Donovan

7:a MsvB:4 (64,78%)

 

Falu Ridklubb 090404

Regional dressyr

Maria Gustavsson - Brandy

4:a LA:5 (62,83%)

 

Örebro Fältrittklubb 090301
Lokal Hoppning
Amanda Nilsson-Löf - Zafir
1:a LB 
Amanda Nilsson-Löf - Jola  
3:a LB
6:a LC
 

Filipstads Ridklubb 090405
Regional Hoppning
Amanda Nilsson-Löf - Zafir
1:a LB
2:a LB
 

Karlskoga Ridklubb 090410
Lokal hoppning
Amanda Nilsson-Löf -  Zafir
2:a LC   
1:a LB
 

Gripens ryttarförening 090328

Regional dressyr

Lisa Johansson - Leonardo

1:a LA:1 (68.41%)

Ange alt-text här.

-Jag är så klart jätteglad och Leo skötte
sig toppenbra, säger Lisa som
var mycket nöjd med första klassen. Inför lagprogrammet blev jag nervös och red inte lika aktivt, plus att jag fick en ”blackout” och red fel väg en gång. Men det kändes ändå helt OK och vi var glada och nöjda både Leo och jag när vi åkte hem, avslutar Lisa.

 


 

Strömsholms Ridsportförening 090314

Regional dressyr

Ida Eriksson - Donovan

5:a MsvB:5 (67,96%)

 

 


Köping Ridklubb  090308

Regional ponnydressyr

Gry Karlsson-Tornado

3:a LA:1 (64,47%)

 

Avesta Ridklubb 090314

Regional dressyr

Maria Gustavsson-Brandy

2:a LA:6 (68,14%)

4:a MsvB:4 (61,30%)

 

Karlskoga Ridklubb 090307

Lokal dressyr

Malin Ohlén - Lucky Luke

8:a LB:3 (65,15%)

 

Resultat från 2008

Köpings Ridklubb 081102

Lokal dressyr

Sofie Liljestrand - CT Glen Coe

1:a LB:1 (70%)

 

Björklidens Ryttarsällskap

Erika Abrahamsson - Roseum

2:a LA:1, 66,05%

 

Örebro Läns Ridsportförbund

Regional dressyr 081012

Susanne Gustavsson - Denise LB

Silver i Senior DM

1:a MsvB:4 (69,34%)

1:a MsvB:5 (68,16%)

Nina Johansson - Sammy Vic

Guld i Junior DM

1:a LA:3 (67,10%)

1:a LA:4 (69,02%)

Malin Kiteborg

2:a LA:4 (66,10%)

 

Micaela Modin - Oosterwijks Leonardo

2:a LA:2 kat D (66,28%)

Mathilda Karlsson - Penny Tölo

3:a LA:2 kat C (65,81%)

Gry Karlsson - Tornado

Brons i DM kat D

2:a LA:1 kat D (63,68%)

 

Arboga Ryttarsällskap 081011

Lokal dressyr

Sofie Liljestrand - CT Glen Coe

2:a LB:1 (67,59%)

 

Kumla Ridklubb
Reg. Hoppning 081005
Andrea Westling - Alouette
1:a avd B 1.10    0 fel
 

Boxholms ridsällskap 080803
Lokal fälttävlan
Hedvig Wannhagen-Donna
8:a, Debutant, 63,1 straff
 
Mantorpsryttarna 080823
Lokal fälttävlan
Hedvig Wannhagen-Donna
12:a, Debutant, 70,1 straff
 
Nyköpings Ridsällskap 080921
Lokal fälttävlan
Hedvig Wannhagen - Donna
5:a Debutant ,52,5 straff
 

Grevagårdens Ryttarförening

Regional dressyr 080927-28

Susanne Gustavsson - Denise LB

4:a Prix St. George (65,66%)

7:a MsvA:1 (62,71%)

1:a MsvB:3 (75,62%)

 

Glanshammars ryttarna 080927

Lokal hoppning

Jenny Nyberg - Maurits van de beekhoeve

1:a Assistancekåren cup stilhoppning LB, LB

 

 

Föreningen Linde Ridskola 080927

Lokal dressyr

Erika Rasmusson - Charon

1:a LC:2 (69,64%)

6:a LB:1 (63,79%)

Malin Ohlén - Lucky Light

4:a LB:1 (65,17%)

 

 

Fagersta Ryttarklubb 080921

Regional dressyr

Susanne Gustavsson - Denise LB

7:a MsvB:4 (63,04%)

4:a MsvA:1 (62%)

 

Askersunds RK 080921

Lokal Ponnydressyr

Gry Karlsson-Tornado

3:a LA:1 (69,74%) 

 

Askersunds Ridklubb 080920

Lokal dressyr

Eva Karlsson - Riga ER

1:a LB:1 (77,59 %)

 

 

Gyttorpsridklubb 080914

Lokal ponnydressyr

Gry Karlsson-Tornado

3:a LB:1  (65,52%)

1:a LA:1  (69,21%)

 

 


Gyttorps Ridklubb 080913

Lokal dressyr

Malin Ohlén - Lucky Luke

5:a LB:1 (66,14%)

 

Insjöns Ridklubb 080814

Regional dressyr

Susanne Gustavsson - Denise LB

2:a MsvB:3 (68,12%)

 

Lindetraktens Hästsportförening 080831

Lokal dressyr

Erika Rasmusson - Charon

2:a LC:2   67,50 %

Malin Kiteborg - Mistel 

2:a LA:1 (63.58%)

 

   

Filipstads Ridklubb 080830

Reg. Dressyr

Nina Johansson – Sammy Vic

2:a LA:3 ( 66,45 %)

2:a LA:4 ( 65,37 %)

 

Lindetraktens hästsällskap 080831
Lokal dressyr
Andrea Westling - Alouette 
1:a LC:2   72,85%
2:a LB:1   67,93%
 

Valåsens ryttarsällskap 080817
Lok hopp 1.00
Andrea Westling - Alouette    0 fel
Andrea Westling - Bayron Bay    0 fel x2
 

Wittvångs Hästsällskap 080831
Lokal ponnydressyr

Gry Karlsson -Tornado
2:a LA:1  (67,10%)
2:a LB:1  (69,65%)

 

Askersund 080823
Lokal hoppning
Jenny Nyberg - Maurits van de beekhoeve
3:a   LB
 

Karlskoga Ridklubb 080817

Lokal dressyr

Nina Johansson - Sammy Vic

3:a LA:3 (65,81%)

Malin Kiteborg - Mistel

7:a LA:3 (64,52%)

7:a LB:3 (66,06%)

Jenny Källman - Curtein

5:a LB:3 (66,36%)

 

Wittwångs HS/Lanna RS 080810
Lokal dressyr
Jenny Nyberg - Maurits van de beekhoeve
1:a LB:1 (68,27%)
1:a LA:1 (64,74%)
 

Gyttorps Ridklubb 080802-03

Regional dressyr

Micaela Modin - Oosterwijks Leonardo

2:a LA:4 kat D (67,07%)

Tatjana Karlsson - Didrik

2:a Msv B:2 (62,09)

2:a LA:6 (67,44%)

Cecilia Gustavsson - Marco Mist

4:a Msv B:2 (60,69%)

 

 

Malungs Ridklubb 080802-03

Regional dressyr

Susanne Gustavsson - Denise LB

2:a Msv B:3 (67,71%)

3:a Msv B:5 (67,95%)

1:a Msv B:4 (70,21%)

1:a Msv A:1 (68,83%)

 

_____________________________________________________________________________

Bunge, Gotland 1-3/8 2008

Lag-SM, Regional fälttävlan

Anna Sindahl - Hassan

1:a 100 cm 32,3 straff (79 % i dressyren)
 

_______________________________________________________________________________

Bunge, Gotland 1-3/8 2008
Lag-SM, Elit fälttävlan
Karin Sindahl - Zic Zac
4:a lätt klass 49,9 straff
 

Hagfors Uddeholms Ridklubb 080726-27

Regional dressyr

Susanne Gustavsson - Denise LB

2:a Msv B:3 (67,08%)

1:a Msv B:5 (67,35%)

4:a Msv B:4 (65,43%)

2:a Prix St. George (64,08%)

 

Bollnäs Ridsällskap 080719-20

Lokal Fälttävlan

Anna Sindahl - Amica

1:a  0,90 klass  46,5 straff

 

Föreningen Linde Ridskola 080719

Lokal dressyr

Nina Johansson - Sammy Vic

1:a LA:3 (67,74%)

Erika Rasmusson - Charon

5:a LB:3 (65,45%)

Susanne Gustavsson - Bolivia LB

1:a LB:2 (68,33%)

 

_______________________________________________________________________________

Örebrotraktens Ryttarförening 080706

Regional fälttävlan

Hedvig Wik- El Chico

2:a  (57,4 straff)

 

_________________________________________________________________________________

Dyltabruks Ryttarförening 080703

Lokal dressyr

Eva Karlson - Riga ER

1:a LC:2 (71.07 %)

6:a LB:1 (65.52 %)

Nina Johansson - Bellman

2:a LC:2 (71,07%)

3:a LB:1 (66,55%)


Blå Bergens Ryttarförening 080706

Lokal dressyr

Andrea Westling - Alouette

1:a LC:2 (74,29%)

1:a LB:1 (71,73%)

Erika Rasmusson - Charon

2:a LC:2 (71,43%)

3:a LB:1 (70,35%)

 

 

   

Färjestad Ridklubb 080706

Regional dressyr

Susanne Gustavsson - Denise LB

2:a Msv B:4 (70.87%)

3:a Prix St. George (65%)

Ange alt-text här.

__________________________________________________________________________

Örebrotraktens Ryttarförening, 080706

Regional Fälttävlan

Karin Sindahl - Zic Zac

1:a, Lätt klass, 52,6 straff

____________________________________________________________________________

Örebrotraktens Ryttarförening, 080706

Regional Fälttävlan

Hedvig Wiik - El Chico

2:a, Lätt klass, 57,4 straff

____________________________________________________________________________

Blå Bergens RF/ Hälleforsortens RF

Lokal Dressyr

Erika Rasmusson - Charon

2:a LC:2 200p (71,43 %)

3:a LB:1 204p (70,35 %)

 

Falkenbergsortens Ryttarförening 080627-29

Nationell dressyr

Susanne Gustavsson - Denise LB

6:a Msv B:2 (69,16%)

4:a Msv B:3 (68,83%)

 

Vansbro Ryttarsällskap 080614

Nationell dressyr

Ida Eriksson - Dayton

6:a Prix St. George (65,66%)

Ange alt-text här.

Valåsens Ryttarsällskap 080614

Lokal dressyr

Wilma Jeppson - Oliver II

1:a LC:1 (71,48%)

2:a LC:2 (70,36%)

Malin Kiteborg - Kasper

4:a LC:1 (67,45%)

Malin Kiteborg - Dariman Power

6:a LC:1 (67,04%)

 

Dyltabruksryttarförening 080606
Regional dressyr
Gry Karlsson-Tornado
2:a  LA:1 (65,26%)
2:a LA:4 (64,88%)
 

Ryttarkamraterna Kumla  080601
Lokal dressyr
Hedvig Wannhagen - Donna

1:a LC:2 (69,29%)

 

Åkerbo Rid & körsällskap 080517

Lokal fälttävlan
Hedvig Wik - El chico
2:a, Debutant, 47 straff

 

Grums Ridklubb 080601
Regional dressyr
Sofie Liljestrand - CT Glen Coe
1:a LB:1 (65,52%)
 

Ryttarkamraterna Kumla 080531
Lokal dressyr
Eva Karlsson- Riga ER
2:a LC:2 ( 69.64% )

Qvinnersta hästsällskap 080524
Regional fälttävlan
Hedvig Wik - El Chico
1:a, lätt klass, 55,2 straff
 

Askersund 080525

Lokal hoppning

Andrea Westling - Alouette

1:a 1.10 avd B

 

Glanshammarsryttarna 080525

Lokal dressyr

Carina Roos - Wismar

6:a LB:1 186 (64,14%)

 

Glanshammarsryttarna 080524

Lokal dressyr

Malin Kiteborg - Dariman Power

1:a LC:1 186 (67,41%)

Malin Kiteborg - Grim

3:a LB:1 191 (65,86%)

 

________________________________________________________________________

Linde Ridskola 080518

Lokal dressyr

Erika Rasmusson - Charon

1:a LC:2 (70,71%)

 

__________________________________________________________________________

Wittvångs HS  080518

Lokal hoppning

Jenny Nyberg - Maurits van de beekhoeve

4:a LC

__________________________________________________________________________

Gyttorps RK 080511

Lokal dressyr

Hedvig Wannhagen - Donna

1:a LC:2 (72,14%)

6:a LC:1 (61,85%)

 

____________________________________________________________________________

Arboga RS

Lokal dressyr

Erika Abrahamsson - Roseum

4:a LB:1, (67,93%)


Vikbolandets Ryttarförening 080509

Regional dressyr

Ida Eriksson - Dayton LB

9:a Prix St. George (65,17%)

Ange alt-text här.

___________________________________________________________________________

Gyttorps Ridklubb 080510
Lokal dressyr
Andrea Westling - Alouette
1:a LB:1 (68,28%)

____________________________________________________________________________

Örebrotraktens Ryttarförening 080504

Lokal dressyr

Malin Ohlén - Lucky Luke

6:a LC:2 (67,14%)

5:a LB:0 (66,88%)

Carina Roos - Wismar

9:a LC:2 (66,43%)

Malin och Lucky Luke

Malin och Lucky Luke

   

Skärlunda Ryttarklubb 080427

Regional dressyr

Ida Eriksson - Dayton LB 

3:a Prix St. George

 

________________________________________________________________________

Karlstad Ridklubb 080420

Regional dressyr

Sofie Liljestrand - CT Glen Coe

3:a LB:0 (65,63 %)

____________________________________________________________________________

Örebro Fältrittklubb 080420

Regional dressyr

Anna Björkman - Alice

5:a MsvB:3 (66.04%)

 

Susanne Gustavsson - Denise LB

6:a MsvB:3 (65.21%)

1:a Prix St. George (66.83%)

 

Helene Claesson - GS Cannon Street

5:a Prix St. George (65.25%)

 

 

 

Ange alt-text här.

Susanne, Alice och Anna

 ____________________________________________________________________________

Laxå Ridklubb 080413

Lokal dressyr

Mari Åslin - Hjalmar Q

3:a LB:1 (66,90%)

_______________________________________________________________________________

Karlskoga Ridklubb 080406

Regional dressyr

Susanne Gustavsson – Denise LB

1:a MsvB:3 (70,21%)

3:a MsvA:1 (65,80%)

_____________________________________________________________________________

 

Kumla Ridklubb 080330

Regional dressyr

Susanne Gustavsson – Denise LB

1:a MsvB:3 (67,71%)

_____________________________________________________________________________

 

Mjölby Ridklubb 080323

Regional dressyr

Susanne Gustavsson – Denise LB

1:a MsvB:3 (69,58%)

3:a MsvB:5 (66,12%)

 

  ______________________________________________________________________________

 

Motala Ryttarförening 080330

Lokal hoppning

Karin Sindahl - Zic Zac

4:a LC

2:a LB

  ______________________________________________________________________________

Filipstads RK 080329

Lokal dressyr

Erika Abrahamsson - Roseum

3:a LB:1 (65,52%)

   
   
   
   
Uppdaterad: 2016-06-08 03:04
Skribent: Maria Blix

Thumbnail missing

 

sponsorhuset

 

facebook_logo


SISU_Webb_Banner_170X170_samverkan

Postadress:
Dyltabruk RF - Ridsport
Birgitta Rasmusson, Skrymtarboda 172
71191 Lindesberg

Besöksadress:
Ervalla Gård
71895 Ervalla

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info